









Nagy örömmel osztjuk meg, hogy a tököli Fogyatékosok Nappali Otthonában elindult a szövés foglalkozás, amely rengeteg örömöt és fejlődési lehetőséget hozott a fiatalok életébe – mindez pedig az összefogásnak köszönhető!
Az Adományozz.hu kampány során gyűlt adományokból sikerült megteremtenünk a megfelelő munkakörnyezetet és biztosítanunk a szükséges eszközöket a foglalkozásokhoz. A befolyt összegből polcrendszert, két munkaasztalt és szövőkereteket vásároltunk, valamint egy olyan szakember munkáját finanszíroztuk, aki türelemmel és szakértelemmel tanította a fiatalokat a szövés rejtelmeire.
A foglalkoztató helyiség mostanra igazi alkotóműhellyé vált: az új tárolókban sorakoznak az alapanyagok, az asztaloknál pedig nap mint nap újabb és újabb szőttesek készülnek. A fiatalok lelkesen sajátítják el a technikát, és már egy kialakult termékpalettán is dolgoznak – talán a jövőben még értékesítésre is sor kerülhet!
Ez a program nemcsak kreatív elfoglaltságot jelent számukra, hanem önbizalmat ad, fejleszti a kézügyességüket, és lehetőséget biztosít arra, hogy hasznos munkát végezzenek.
Hálásan köszönjük, hogy adományoddal hozzájárultál ennek a csodás kezdeményezésnek a megvalósításához! Nélküled ez nem jöhetett volna létre!
Köszönettel,
a Tököli Fogyatékosok Nappali Otthonának csapata.
Adományok felhasználása:
Asztalok, polcrendszer a szövőműhelybe: 388 500 Ft
Szövőkeretek: 35 300 Ft
Polcrendszer: 76 160 Ft
Szakkönyv: 14 540 Ft
Fogas a foglalkoztatóba: 9 750 Ft
Munkabér: 182 000 Ft
A Tökölön működő Fogyatékosok Nappali Otthona igazi otthont ad 15 felnőtt értelmi sérült ember számára. Nem csak hogy társas kapcsolataikat tudják megélni a közösségben fiatalok, de hasznos, értelmes elfoglaltságot is nyújtunk számukra. Törekszünk arra, hogy olyan tevékenységeket is tanítsunk számukra, amik a későbbiekben akár pénzkereseti lehetőséggé is válhatnak, segítve így a későbbi megélhetésüket is.
Részletes leírásLegújabb tervünk, hogy lehetőséget biztosítsunk a szövés elsajátítására, mely a monoton munkát jól tűrő autista klienseink számára is jó munka lehet, de a bonyolultabb munkafázisokat megértő fiatal számára is az alkotás örömét adja.
Szeretnénk a szövésben elsősorban újrahasznosított anyagokat használni, amit máshol kidobásra szántak (pl. páratlan zoknik, használt pólók feldarabolásából szövésre alkalmas gombolyagot készítünk), vagy adomány csomagokban kaptuk, de viselésre már nem alkalmasak.
A fiataloknak lehetősége volt a szövés kipróbálására, így látjuk, hogy kik azok, akiknek kiváló fejlődési lehetőséget jelenthet, így most szeretnénk megteremteni a lehetőséget a munkafolyamat meghonosítására, napi szintű művelésére.
A szövés tanításához szükségünk van egy olyan szakemberre, akik a szövés tudománya mellett az értelmi sérült fiatalok oktatásában járatos, és anyagok, eszközök (szövőszék, szövőkeretek stb.) beszerzését is tervezzük.